ایران پلاس
هندزفری طرح بادیگاردی

هندزفری طرح بادیگاردی

هندزفری بادیگاردیبا همان استایل و کیفیت هندزفری بادیگارد هاسری تک گوش جهت راحتی به ویژه هنگام رانندگیقابلیت استفاده برای انواع موبایل و تبلتقابلیت مکالمه و پخش موسیقی
قیمت : 25,000 تومان کلیک کنید!
 ژاکت مردانه فیلیپ

ژاکت مردانه فیلیپ

دارای پارچه های مخمل دوخته شدهدر قسمت سرشانه ها و پشت آرنج هاعرضه شده در 6 رنگ مشکی، سورمه ای، زرشکی، آبی نفتی، سفید و کرمفری سایز (مناسب برای سایز های L و XL)بسیار شیک و با کیفیت
قیمت : 39,000 تومان کلیک کنید!

ADS

جزییات دقیق از ماه افروختگی و علت آن

ماه افروختگی چیست ؟ زمان وقوع ابر ماه در ایران

photo 2016 11 13 23 11 42 ماه افروختگی چیست و زمان وقوع آن در ایران

.

ماه افروختگی و زمان دقیق آن

ماه افروختگی ( ابرماه ) با توجه به گفته عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه یزد , فردا شب در ساعت 17:22به وقت ایران روی خواهد داد .این ماه بزرگترین و درخشان‌ ترین ابرماه در 70 سال اخیر خواهند بود .وقتی ماه در حالت کامل به نزدیک‌ ترین فاصله خود از زمین می‌ رسد روشن تر و بزرگتر از همیشه دیده خواهد شد ، ماه افروختگی یا ابَرماه روی می‌دهد. این اتفاق در هر 412 روز یک بار پیش می‌ آید که این ماه نزدیکترین و روشن ترین ماه از تاریخ 6 فروردین ماه 1327 هجری شمسی تاکنون است و مشاهده چنین ماه بدری را تا تاریخ 3 آذرماه سال 1413 هجری شمسی تجربه نخواهد شد .

.

ابر ماه و تأثیر آن در زمین

وقتی ابرماه روی می‌دهد، جزر و مّد بیشتری صورت گرفته و بالا آمدگی آب چیزی حدود 1 تا 2 سانتی‌متر بیشتر می‌شود که با توجه به موقعیت جغرافیایی این مقدار می‌تواند کم یا زیاد شود.دانشمندان تأثیر نزدیک و نزدیکتر شدن ماه به زمین را تنها تغییرات اندک در جزر مّد دریاها و اقیانوس‌ها می‌دانند .

.

علت وقوع ابر ماه

در سال جاری در ماه‌ های مهر ، آبان و آذر شاهد پدیده نادر ماه افروختگی ( ابر ماه ) خواهید بود  و این رویداد زمانی رخ خواهد داد که ماه در نزدیک‌ ترین فاصله در مدار چرخش خود به دور زمان قرار گیرد. ماه بدر زمانی قابل مشاهده است که ماه، زمین و خورشید در یک راستا قرار گیرند و در این شرایط نیمه‌ای از قمر زمین که همواره به سمت زمین قرار دارد، مشاهده می‌شود . در این میان ماه افروختگی در 14نوامبر 2016 مطابق با 24آبان ماه  1395در نزدیکترین فاصله خود تا زمین قرار خواهد میگیرد .

.

Moon phases 1 ماه افروختگی چیست و زمان وقوع آن در ایران


دیدگاه کاربران ۰
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


1 + 3 =