ایران پلاس
هندزفری طرح بادیگاردی

هندزفری طرح بادیگاردی

هندزفری بادیگاردیبا همان استایل و کیفیت هندزفری بادیگارد هاسری تک گوش جهت راحتی به ویژه هنگام رانندگیقابلیت استفاده برای انواع موبایل و تبلتقابلیت مکالمه و پخش موسیقی
قیمت : 25,000 تومان کلیک کنید!
 ژاکت مردانه فیلیپ

ژاکت مردانه فیلیپ

دارای پارچه های مخمل دوخته شدهدر قسمت سرشانه ها و پشت آرنج هاعرضه شده در 6 رنگ مشکی، سورمه ای، زرشکی، آبی نفتی، سفید و کرمفری سایز (مناسب برای سایز های L و XL)بسیار شیک و با کیفیت
قیمت : 39,000 تومان کلیک کنید!

ADS

سعید طوسی در مصاحبه با صدای آمریکا چه گفت؟

جزئیات تازه از ماجرای تجاوز سعید طوسی قاری قران

Saeed Toosi جزئیات تازه از تجاوز سعید طوسی قاری قران

حدود 2 هفته است که ادعاهایی علیه سعید_طوسی قاری مشهور قرآن در رسانه ها منتشر شده است. با وجود اینکه سخنگوی قوه قضائیه تائید کرده که در این باره پرونده ای در قوه قضائیه در جریان است اما هنوز منابع رسمی توضیحات دقیقی درباره این پرونده نداده اند. با این حال در روزهای اخیر ناظران و رسانه ها تحلیل های مختلفی پیرامون این ماجرا ارائه کرده اند.

.

ماجرای سعید طوسی قاری

معلم شاخص قرآن که متخصص آموزش به کودکان و نوجوانان است متهم به عمل منافی عفت و تشویق به فساد شده است.
.
محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه می گوید در اتهام “عمل خلاف عفت عمومی” برای طوسی قرار منع تعقیب صادر شده که این حکم قطعی است. اژه ای اما تاکید کرده که در اتهام دوم یعنی “تشویق به فساد” پرونده باز است و بررسی های ادامه دارد.
.
بعد از رسانه ای شدن این قضیه از طرف “صدای آمریکا” که از رسانه های مخالف نظام به حساب می آید، تاکنون سعید طوسی دوبیانیه منتشر کرده و اتهامات را تکذیب کرده است و  شاکیان نیز که بنا به گفته سخنگوی قوه قضائیه 4 نفر هستند نامه ای به آیت الله آملی لاریجانی نوشته اند که در آن از رسانه های بیگانه اعلام برائت کرده و خواستار بررسی پرونده شده اند.
.
“صدای آمریکا” واکنشی منتسب به سعید.ط درباره این ماجراها منتشر کرد. براساس فایل صوتی صدای آمریکا وی اظهار کرد : «از قدیم گفته‌اند یک طرفه به قاضی نروید.» او گفت: «دشمنی دیرینه با ما دارند؛ شکایتی هم دارند. خوب بود من هم صحبتی می‌کردم…»
.
طوسی اضافه کرد : «در ایران حیثیتی برای ما نمانده است. البته آبرو و عزت دست خداست اما من الان می‌خواهم بروم سر کوچه نان بخرم اذیت می‌شوم.»
.
همچنین چندی پیش آیت‌الله مکارم شیرازی بدون اشاره مستثقیم به این ماجرا تاکید کرد : «تا گناه کسی در محکمه ثابت نشود مجاز به انتشار و بیان آن نیستیم و نقل آن گناه است، اگر بر فرض واقعیت هم داشته باشد باید اجازه داد در محاکم ثابت شود و اصراری بر انتشار آن نداشته باشیم».
.
 
همچنین روز گذشته جامعه روحانیت مبارزه در جلسه ای به بررسی این موضوع پرداخت. حجت الاسلام مصباحی مقدم در این مورد گفت: «درباره سعید-طوسی فقط گزارش را شنیدیم و با توجه به اینکه اخبار رسمی در این زمینه اعلام نشده است، نمی‌خواهیم اظهارنظری کنیم».
.
رسانه ها و برخی ناظران نیز در روزهای اخیر به واکاوی ماجرا و بررسی ابعاد آن پرداخته اند. هر یک از رسانه ها و تحلیلگران با نگاه خاص خود این موضوع را بررسی کرده اند. اما چهار تحلیل در این باره منتشر شده است که شاید بتوان گفت معتبرترین تحلیل ها و شاخص ترین نگاه ها به این ماجرا هستند.
/

285198 365 3 جزئیات تازه از تجاوز سعید طوسی قاری قران

.
جمهوری اسلامی : پنهان کاری نکنید
حجت الاسلام مسیح مهاجری مدیر مسئول روزنامه “جمهوری اسلامی” روز گذشته در سرمقاله این روزنامه به ماجرای سعید_طوسی پرداخت و نوشت : “در هفته‌های اخیر موضوع یک اتهام اخلاقی در مورد یکی از قاریان قرآن، در فضای مجازی و سپس در محافل مختلف و حتی در مطبوعات، به‌شدت افکار عمومی را درگیر کرده است. ظاهراً عدم تعیین تکلیف این موضوع در گذشته و حال، به این دلیل بوده که عده‌ای معتقد هستند مطرح شدن چنین موضوعی موجب تضعیف جامعه قرآنی است و تضعیف جامعه قرآنی نیز موجب تضعیف نظام جمهوری اسلامی است”.
روزنامه جمهوری اسلامی با بیان اینکه پنهان کاری در این ماجرا حتی به ضرر متهم است، تاکید کرد : «این تفکر که در مواردی باید پنهان‌کاری شود تا نظام تضعیف نشود، یک توهم است.»
مسیح مهاجری نوشت : «نکته مهمی که نباید از آن غفلت کرد اینست که امروزه وضعیت ارتباطات به ویژه گسترش فضای مجازی به هیچکس مجال پنهان‌کاری نمی‌دهد. کسانی که فکر می‌کنند با پنهان‌کاری به نظام خدمت می‌کنند باید بدانند با این کار ضربه بزرگی به نظام و خودشان می‌زنند.»
جمهوری اسلامی نوشت : «تردید نباید کرد که رسیدگی شفاف، سریع و قاطع به اتهامات و اعلام نتیجه و اجرای بدون ملاحظه آن همواره به نفع و موجب تقویت نظام خواهد بود.»
.

285201 120 3 جزئیات تازه از تجاوز سعید طوسی قاری قران

.
“طوسی بهانه است، اصل نظام نشانه است”
روزنامه جوان در سرمقاله شماره شنبه خود با عنوان «از سیف‌الله صدر اسلام تا قاری زمان ما»، به قلم عبدالله گنجی، مدیر مسئول این روزنامه نوشت: «خالد بن ولید از سرداران صدر اسلام که «فداکاری‌های زیادی برای اسلام کرد تا جایی که پیامبر وی را سیف‌الله نامید، در زمان خلافت ابوبکر، مأمور اخذ خراج و مالیات از فردی به نام مالک که بیرون از مدینه زندگی می‌کرد و به حکومت مالیات نمی‌داد، شد. خالد به همراه یک نفر دیگر به محل سکونت مالک رسید و با رؤیت زیبایی همسر وی، دست و پای مالک را بست و در حضور او به همسرش تجاوز کرد» اما «آن روز کسی کار خالد را به دستگاه پیامبر نسبت نداد و کسی نگفت، بفرمایید این هم سیف‌الله پیامبر، کسی نگفت، این هم مجاهد بزرگ اسلام،، اما حالا هم ماجرای سعید طوسی که هنوز حدود و ثغور آن معلوم نیست به گونه‌ای پیش می‌رود که گویی نظام جمهوری اسلامی ابتدا وی را قاری قرآن و سپس مأمور فساد در جامعه کرده‌است.»
.
این روزنامه ضمن تأکید براینکه “نقد اخلاقی حاکمیت”، “بی‌اعتبارسازی بازوهای توانمند نظام” و “هجمه به کارآمدی آن” سه مسئله اصلی است که «در دستور کار بوده و خواهد بود و شبکه‌های اجتماعی زمینه آن را فراهم‌تر کرده‌اند»، نوشت: «سعید طوسی دارای صدای خوش و خدادادی برای خواندن قرآن است که نظام چک سفیدامضا برای عصمت او نداده‌است و اگر انحراف او ثابت شود باید مجازات شود. دربارهٔ او از تبرئه تا اعدام را باید پذیرا باشیم. آنان که فصل‌الخطابی قوه قضائیه را نمی‌پذیرند، همان کسانی هستند که ”طوسی بهانه است، اصل نظام نشانه است” را دنبال می‌کنند.»
.
سرمقاله‌ نویس روزنامه جوان همچنین نوشت : «اگر مریض نباشیم با فرض اثبات جرم، یک قاری را فاقد تهذیب می‌دانیم و باید ساحت قرآن و عرصه عمومی قرآن‌خوانی را از وجود او دور کنیم. اما اینکه هر کس احساس تعلقی به نظام می‌کند و دچار مشکل می‌شود باید همه نظام به قربانگاه برود، بخشی از همان جنگ نرم است.»
.
این روزنامه نوشت که اگر طوسی و امثالهم تبرئه شوند خواهند گفت: “دست خودشان است سرش را به هم آوردند” و اگر اعدام شود خواهند گفت “نقض حقوق بشر است و اتحادیه اروپا علیه ما بیانیه می‌دهد و تحریم می‌کند.”
.
این روزنامه می‌افزاید : «باید از مخالفان نظام خواست که اگر دین ندارید لااقل آزاده مرد باشید. سیف‌الله صدر اسلام به زنای محسنه روی آورد، اما مردم به حاکمیت وقت حمله نکردند و پیامبر و اسلام را به سخره نگرفتند. حال اشتباه و انحراف احتمالی یک فرد غیر مهذب محور بازنمایی عقده‌های فروخورده این جماعت مقابل نظام شده‌است.»
.
عبدالله گنجی در سرمقاله روزنامه جوان، به دو نکته دیگر هم اشاره کرد : نخست اینکه “قوه قضائیه به عنوان رکنی از حاکمیت نمی‌تواند صرفاً بر وظایف حقوقی خود تأکید کند، بلکه باید پاسخگو باشد که چرا پرونده‌ای را از سال 1389 تاکنون به انجام نرسانده‌است و چرا قبل از دیگران عرصه اجتماع را روشن نکرده است؟”، و دوم اینکه “لزومی ندارد نیروهای انقلاب درصدد دفاع از هر مسئله‌ای باشند که همین مسئله قطب‌بندی و انگیزه قطب‌ بندی در طرف را چند برابر می‌کند. جریان انقلابی کشور باید سردمدار مبارزه با هر فسادی باشد وگرنه ممکن است رسانه‌های غربی که فساد فلان نیروهای همسوی خود در ایران را مخفی می‌کنند دلسوز نظام معرفی شوند.”
.

285199 715 3 جزئیات تازه از تجاوز سعید طوسی قاری قران

سیر تا پیاز ماجرای سعید.طوسی


دیدگاه کاربران ۰
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


3 + 7 =